Kalkulator oszczędności

Po ilu latach zwraca się fotowoltaika?

Kalkulator

Po ilu latach zwraca się fotowoltaika?

Kalkulator oszczędności fotowoltaika

Po ilu latach zwraca się fotowoltaika? To pytanie zadaje praktycznie każdy nasz Klient. Ale nic w tym dziwnego, ponieważ inwestycje z założenia muszą być opłacalne. Tak jak w biznesie, finansach tak i w fotowoltaice, zasada jest ta sama – inwestycja musi się kalkulować. I na szczęście, fotowoltaika to pewna i bardzo opłacalna inwestycja, którą możesz zweryfikować w naszym kalkulatorze opłacalności.

Wypełnij pola w formularzu poniżej podając faktyczne dane, a przekonasz się na własne oczy, że fotowoltaika w domu jednorodzinnym, firmie czy w gospodarstwie rolnym to mądra i pewna inwestycja, która zarabia na siebie praktycznie od pierwszego dnia po montażu.

Podaj poniżej Twoje dane dotyczące wysokości Twoich rachunków, wskaż, jak ukierunkowany jest dach Twojego domu lub firmy i zobacz swoje zapotrzebowanie energetyczne. Wówczas odezwij się do nas i uzyskasz dokładne informacje o wycenie i stopie zwrotu z inwestycji!

 

Kalkulator 

Rachunek Miesięczny

wpisz poniżej swój rachunek

wynik:

3 kWp

wynik:

3 kWp

Dlaczego warto?

Koszt instalacji fotowoltaicznej?

Odpowiednio zaprojektowana, wysokiej jakości konfiguracja fotowoltaiczna jest nie tylko bezpieczna, ale przede wszystkim efektywna. Korzyści wynikających z podjęcia decyzji o montażu paneli solarnych w domu jednorodzinnym, firmie czy w gospodarstwie rolnym jest naprawdę sporo.

Koszt fotowoltaiki w domu jednorodzinnym

Fotowoltaika w domu jednorodzinnym kosztuje zazwyczaj od 13 000 do 30 000 PLN. Czy wiesz, że część tej kwoty może zostać zrefundowana w ramach programu „Mój Prąd” do kwoty 5000 PLN? I czy wiesz, że możesz uzyskać dodatkowe zwroty kosztów nawet do 32% całej sumy w podatku PIT przy rachunkach za prąd niższych o 90%?

Koszt fotowoltaiki w firmie

Koszt fotowoltaiki w firmie uzależniony jest od zapotrzebowania energetycznego firmy, ale bez względu na skalę inwestycji, jest to inwestycja, która zwróci się w kolejnych, maksymalnie 6 lat. Nawet przy kosztach sięgających 170 000 PLN, stopa zwrotu będzie wymagać zaledwie najbliższych 72 miesiące, by w każdym kolejnym miesiącu przynosić czysty zysk! A amortyzacja konfiguracji paneli solarnych, wliczenie jej w firmowy koszt i niższe podatki, to tylko część korzyści, które przyniesie decyzja o inwestycji w panele słoneczne.

Koszt fotowoltaiki w gospodarstwie rolnym

W przypadku gospodarstw rolnych mamy analogiczną sytuację, w której suma inwestycji bez względu na skalę, zwróci się w zaledwie 6 najbliższych lat. Podobnie jest również z amortyzacją kosztów i niższymi podatkami. Ale poza walorami ekonomicznymi należy też pamiętać o nowoczesnym wizerunku gospodarstwa, co w przy obecnych standardach ma znaczenie.

Nasze projekty:

Zobacz naszą galerię realizacji i sprawdź jakość, którą zapewniamy Naszym zadowolonym Klientom.

Fotowoltaika to nie tylko ekologia. Sprawdź co możesz zyskać!

Decydując się na panele fotowoltaiczne do domu, firmy czy gospodarstwa zyskujesz znacznie więcej niż czyste sumienie poczciwego ekologa.

Czy wiesz, że korzyści wynikających z zastosowania wysokiej jakości paneli solarnych jest znaczniej więcej?

N

Obniżenie miesięcznych rachunków za prąd nawet o 90%

N

Ochrona przed coroczną podwyżką cen prądu aż o 7%

N

Zwrot z inwestycji w fotowoltaikę w zaledwie 72 miesiące

N

Ulga termomodernizacyjna w podatku PIT do 32%

N

Niwelowanie opłat mocowych

N

Refundacja 5000 PLN z programu "Mój Prąd"

N

Bezpieczne instalcja bazujące na najlepszych i sprawdzonych produktach

N

Atrakcyjne leasingi, refundacje i dotacje

Obszary działania naszej firmy:

Projektujemy, doradzamy i montujemy fotowoltaikę na terenie całej Polski, szczególnie jednak w regionie Dolnego Śląska. Wybierz swoje miasto lub skontaktuj się z nami!

L

Wrocław

L

Brzeg

L

Oława

L

Wałbrzych

L

Legnica

L

Oleśnica

FAQ

Po ilu latach zwraca się fotowoltaika?

Kalkulatory oszczędności jak i realia zaczerpnięte z autopsji naszych Klientów potwierdzają obliczenia, że inwestycja w fotowoltaikę zwraca się najpóźniej w ciągu zaledwie 72 miesięcy.

Czy istnieje kalkulator oszczędności na fotowoltaice?

Tak, wejdź na naszą stronę i oblicz swoje ewentualne oszczędności.

Jaki jest koszt instalacji fotowoltaicznej w domu jednorodzinnym?

Zazwyczaj jest to przedział od 13 000 do 30 000 PLN. Przy czym spora część tej sumy może zostać zrefundowana przez dotacje rzędu 5 000 PLN oraz łącznej refundacji o równowartości aż 32% całej inwestycji.

Jaki jest koszt instalacji fotowoltaicznej w firmie?

Koszt instalacji fotowoltaicznej w firmie może być zbliżony do kwot inwestowanych w dom jednorodzinny, ale równie dobrze, może to być kwota 150 000 PLN. Wszystko zależy od wielkości firmy i jej zapotrzebowania energetycznego.

Jaki jest koszt instalacji fotowoltaicznej w gospodarstwie rolnym?

Sytuacja analogiczna do realiów firm i przedsiębiorców.

Po ilu latach zwraca się fotowoltaika?

Jak już wiesz z powyższych treści, koszt fotowoltaiki stanowi inwestycję na maksymalnie 72 miesiące. Od tej pory, najpóźniej, bez względu na skalę projektu i inwestycji, konfiguracja fotowoltaiczna zarabia na siebie, Twoją rodzinę, dom, firmę lub gospodarstwo.

Decyzja o zainstalowaniu konfiguracji fotowoltaicznej to nie tylko aspekt ekonomiczny. To także niezależność energetyczna, ochrona przed podwyżkami cen prądu, a nawet inflacją.

Kalkulator oszczędności fotowoltaika

Jeżeli chcesz poznać skalę oszczędności wynikającą z inwestycji w fotowoltaikę skorzystaj z naszego kalkulatora. Wypełnij w nim pola realnymi danymi, które zaczerpniesz ze swoich rachunków oraz rzeczywistości, a poznasz dokładne i precyzyjne obliczenia na bazie obecnych standardów.

Pamiętaj, że z reguły taniej niż teraz nie będzie, ceny produktów drożeją. Usług również. Im wcześniej zdecydujesz się na fotowoltaikę, tym więcej pieniędzy i szybciej zaoszczędzisz. Inflacja ma to do siebie, że cały czas rośnie, a wraz z nią ceny prądu. Chcąc się przed tym ustrzec, warto podjąć decyzję już dziś.

Zanim do tego dojdzie, zapoznaj się z naszym kalkulatorem oszczędności i poznaj estymacje finansowe przygotowane specjalnie dla Ciebie. A co najważniejsze, bazujące na Twoich realiach.